bulgaristan edirne başkonsolosluğu

Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu vize başvuruları için vize türleri A, C ve D olarak 3 başlık altında kategorize edilmiştir. Başka bir ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden yapacağınız transit geçişlerde A türü Bulgaristan vizesi, kısa süreli turistik seyahatleriniz için C tipi Bulgaristan vizesi, iş kurmak, oturum, vatandaşlık gibi işlemler için alınan uzun süreli vizeye ise D tipi Bulgaristan vize prosedürü uygulanmaktadır.

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Talat Paşa Asfaltı, No: 31, EDİRNE

Telefon: +90 (284) 214 0617

E mail: [email protected]

Web Sitesi: http://www.mfa.bg/bg/91

Çalışma Saatleri: Pazartesi, Cuma: 09.00 / 17.30

Bulgar vatandaşları için kabul saatleri: Pazartesi – Cuma ; 09:00 – 12:00

Oturum İzni ve D Vizesi kabul saatleri: Pazartesi – Cuma ; 09:00 – 12:00

D Vize kabul Günleri: Pazartesi – Cuma

Pasaport teslim saatleri: Pazartesi – Cuma ;09:00-12:00

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Tatil Günleri 2018

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu, Bulgaristan Büyükelçiliği Ankara ve Bulgaristan Türkiye temsilcilikleri aşağıda bulunan Bulgaristan resmi tatil günleri dışında Türkiye resmi tatilleri dışında da çalışmalarına ara vermektedir. Bulgaristan Konsolosluğu Edirne ve Bulgaristan Türkiye temsilciliklerinde işlemleri bulunan kişiler bu tarih aralıklarını göz önünde bulundurmaları yarar sağlayacaktır.

1.Ocak Yeni Yıl
3.Mart Bulgaristan Kurtuluş Bayramı
8 Nisan Paskalya Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü
6 Mayıs Gregyovden ve Bulgar Ordusu Günü
19.Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
24 Mayıs Bulgaristan Eğitim, Kültür ve Yazma Bayramı
14-16 Haziran Ramazan Bayramı
15 Temmuz Demokrasi ve Özgürlükler Günü
6 Eylül Bulgaristan Birleşme günü
21-24 Ağustos Kurban Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
22 Eylül Bulgaristan Bağımsızlık Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
24-26 Aralık Noel bayramı
31 Aralık Yeni Yıl tatili

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi

Edirne / Kırklareli / Tekirdağ/ Çorlu

Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğunun Görevleri

Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu, Türkiye ile Bulgaristan arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirme ve iyileştirme yönünde çalışmalarda bulunurken Bulgaristan Konsolosluğu Edirne diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Bulgaristan temsilciliğidir. Bulgaristan Konsolosluğu Edirne’nin yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. Edirne Bulgar Konsolosluğunun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında hizmet vermektir.

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu İndirme

Bulgaristan Vize Başvuru Formunu indirmek için Bulgaristan vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerindeki iletişim araçlarından ve bu web sitesinin Edirne Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir, Bulgaristan vize başvuru formunu edinebilirsiniz.

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Vize Ücretleri

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Bulgaristan vize harç ücreti 60 Euro’dur. Bulgaristan Edirne Konsolosluğunun vize harç ücreti İş Bankası şubelerine yapılmaktadır. Bulgaristan vize harç ücretinin ödendiğine dair banka makbuzunun vize evrakları arasında bulunması gerekmektedir. Bu ücret sadece harç bedelini içermekte olup, Edirne Bulgaristan Konsolosluğunun Bulgaristan vize başvuruları için hizmet sağlayıcı kuruluşlara ödenecek olan ücretler vize harç ücreti kapsamında değildir.

Seyahat ve sağlık sigortası ve vize faaliyetlerinizle ilgili (otel rezervasyonu vb.) harcamalar da vize ücretleri kapsamına dahil edilmez. Benzer şekilde vize işlemlerinde gerekli olan fotokopi ve kırtasiye, seyahat sağlık sigortası, biyometri işlemi, fotoğraf çekimi masrafları ve kargo-kurye ücretleri vize harcı ücretlerine dahil edilmemektedir.

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu C Vizesi Harç Ücreti

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu, Bulgaristan Ticari Vizesi, Bulgar Turistik Vize, Bulgaristan Transit Vize ve Bulgaristan Özel Ziyaret vizesi harç bedelleri konusunda iş Bankası ile çalışmaktadır.

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu tarafından talep edilen vize ücretleri C vize ve D vize ücreti olarak ikiye ayrılmaktadır. Her konsolosluğun vize ücreti farklı bankaya ve farklı hesap numarasına yattığından, Bulgaristan vizesi harç bedeli ödenirken vize işlemlerinin Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğunda yapılacağı belirtilmelidir.

Bulgaristan vizesi harç bedeli Bulgaristan Konsolosluğu’na yalnızca vize başvurusu için ödenmesi gereken ücrettir. Vize başvuru merkezlerine ödenen hizmet bedelleri ile kargo-kurye hizmeti gibi ödemeler vize harç bedeline dahil değildir ve Vize Hizmet Merkezine nakit olarak ödenmelidir.

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu D Vizesi Harç Ücreti

Bulgaristan konsolosluğu Edirne’nin D vize ücretleri Garanti bankasına yatırılmaktadır. Bulgaristan Edirne Konsolosluğu, Emekliler için D vize, Şirketinin temsilciliğini kuranlara D vize, Bulgaristan Öğrenci D vize, Yatırımcılar D Vize, Ev sahibi olanlar için Bulgaristan D vizesi, Bulgaristan Vatandaşlığını geri alanlar için D vizesi, Bulgar vatandaşı ile evlenenler için D Vize, Aile birleşimi yapanlar için Bulgar D vizesi ve sürekli ya da geçici, kısa süreli oturum almak isteyen kişiler D vize işlemleri için 100 Euro vize harç bedeli talep etmektedir. Bulgaristan Edirne Konsolosluğu D Vize harç bedelleri İş Bankasına yatırılmalıdır. Türkiye’de ikamet eden yabancı ülke vatandaşları için de Bulgar oturum izini başvuru ücreti aynıdır ve İş Bankasına yatırmaları gerekmektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu Kısa ve uzun süreli vize başvuruları Vize Hizmet Merkezine yapılabilmektedir. Vize Hizmet Merkezi Bulgaristan vize başvurularını kabul edip Bulgaristan konsolosluğu tarafından değerlendirilen vize başvurularının sonucunu başvuru sahiplerine bildirmektedir. Ancak Vize Başvuru Merkezinin Bulgaristan vizesi başvuruları hakkında verilen kararlar üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Vize başvuruları hakkındaki karar yetkisi yalnızca Bulgaristan konsolosluğu vize bölümüne aittir.