Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Bulgaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış uluslararası geçerli resmi bir evraktır. Konsolosluğun Bulgaristan vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinmesini sağlamaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Bulgaristan vize başvuru işlemlerinin ilk adımını vize başvuru formu oluşturacaktır.

Vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Bulgaristan vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Bulgar Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu uluslararası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Bulgaristan vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Bulgaristan vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Bulgaristan vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Bulgaristan girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Bulgaristan sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.
Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır?

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Bulgaristan vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Bulgaristan Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35 x 45 mm ölçülerinde ki biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Bulgaristan Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Bulgaristan vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formunu Nereden Edinebilirim?

Bulgaristan Vize Başvuru Formunu indirmek için Bulgaristan vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerindeki iletişim araçlarından ve bu web sitesinin Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden edinebilir, vize başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formunu Türkçe Doldurulabilir miyim?

Cevap: Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilir ve Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uygundur.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Cevap: Bulgaristan vize başvuru formları, Bulgaristan Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Bulgaristan Konsolosluklarından ya da danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

Bulgaristan vize başvuru formu Schengen başvuru formuyla aynı mıdır?

Cevap: Bulgaristan vize başvuru formu Schengen vize başvuru formu değildir. Çünkü Bulgaristan vizesi Schengen vizesi değildir. Vize başvuru formu Bulgaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Vize başvuru sahibinin seyahat amacı ve kimliği hakkında detaylı bilgi almak üzere oluşturulmuş bir formdur.

Daha önceden Bulgaristan vizesi almıştım, yeni vize başvurularında yeniden Bulgaristan vize başvuru formunu doldurmalı mıyım?

Cevap: Bulgaristan için yapılan her yeni vize başvurusunda formun yeniden doldurulması ve evrakların hazırlanması gerekecektir. Seyahat tarihleri, seyahat amacı, talep edilen giriş sayısı gibi sorulara verilecek yanıtlar her başvuruda değişmektedir. Bulgaristan vize başvurularında güncel bilgilerin ibraz edilmesi Bulgaristan Konsolosluğu tarafından talep edilir.

Bulgaristan vize başvuru formunu bilgisayarda doldurabilir miyim?

Cevap: Bulgaristan Konsolosluğu vize bölümü, başvuru formunun tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmasını ve ıslak imzalı olarak sunulmasını talep etmektedir. Bilgisayarda doldurulan formlar kabul edilmemektedir.

Bulgaristan vize başvuru formunun başvuru yapılan Konsolosluğa göre değişiyor mu?

Cevap: Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu ve Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğine yapılan başvurularda formlar değişebilmektedir. Bu konudaki en sağlıklı bilgiyi başvuru yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğundan alabilirsiniz. Mevcut web sayfası bilgilendirme amaçlı bir sitedir ve bu tarz bilgilerin Resmi Bulgaristan Konsolosluğundan teyit alındıktan sonra yapılması tavsiye edilir.

Vize başvuru formunun çıktısını alarak işlem yapabilir miyim yoksa Konsoloslukta doldurulması mı gerekmekte?

Cevap: Bulgaristan vize başvuru formunun bilgisayar çıktısını alarak başvurudan önce doldurulabilirsiniz. Konsoloslukta doldurulma zorunluluğu bulunmamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; başvuru formu Bulgaristan vizesi için gerekli olan diğer evraklarla birlikte Bulgaristan Konsolosluğuna teslim edildikten sonra değiştirilemez. Form verdiğiniz bilgiler dahilinde değerlendirilir.